Yoğuşmalı Kombi Servisi

Ev ve işyerlerinde yaygın olarak kullanılan kombi sistemleri de kendi içerisinde farklı sistemlere sahiptir. Bu sistemlerden biri olan yoğusmalı kombi servisi ona özel olarak eğitim almış ve bu konuda tecrübeli kişiler tarafından sağlanması gerekir. Isıtma sistemleri arasında en karmaşık yapıya ve sağlık açısında büyük öneme sahip olan kombi bakımı profesyonel kişiler tarafından yapılmadığı takdir de tehlike arz etmektedir. Bu bakımdan kombi servisi hizmeti alırken ilk dikkat edilmesi gereken nokta personellerin bu konuda gerekli yasal belge ve eğitimlere sahip olmasıdır.

Alanında uzman, modern eğitimleri almış ve yasal belgelerin hepsine sahip olan kombi servisi personelleri ile birlikte verilen yoğuşmalı kombi bakımı, onarımı, tamiri ve montajı gibi birçok hizmette işçiliğin yanı sıra kullanılan yedek parça ve hizmette de garanti verilmektedir.

Yoğuşmalı Kombi Nedir?

Yoğuşmalı kombi normal kombi sistemlerine göre aynı doğalgazı kullanarak daha fazla sıcak su ve ısı ihtiyacını karşılamak üzere üretilmektedir. Bu bakımdan yoğuşmalı kombi nedir sorusuna cevap olarak doğalgazın yakılması sonucu buharlaşan ve gaz halinde bacadan atılacak olan enerjiyi özel ısı sansörleri ve sistemi sayesinde geri kazanarak tekrar ısıtma sistemi içerisinde göndermektedir. Bu şekilde daha az doğalgaz kullanımına olanak sağlayan yoğuşmalı kombi farklı bir sisteme sahip olmasından dolayı özel bir tespit ve tamir bilgisine sahip teknisyenler tarafından tamir edilmeli ve bakımı yapılmalıdır.

Yoğuşmalı kombi gibi bütün kombi sistemlerinde kullanırken önemli noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Tabii ki bu dikkat edilmesi gereken konuların başında kombiye profesyonel teknisyenler haricinde kimsenin müdahale etmesine izin vermemektedir. Aksi takdir de kombinin bozulmasının yanı sıra gaz kaçağı oluşması gibi önemli sağlığı riske edebilecek faktörlerin oluşabilmektedir. Bunun yanı sıra kombi kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise basınçtır. Kombilerin yeterli basınç seviyesinde olmaması halinde fazla da güç harcayabilmesinin yanı sıra eksik basınç olması halinde ise hiç çalışmayabilmektedir. Bu yüzden en ideal su basınç noktası ise 2 ila 3 noktaların arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara