Kombi Petek Temizleme

Kombiler ve kombi tesisatları oldukça hassas ve uzman bakımı gerektiren tesisatlardır. Bu yüzden periyodik tarafından bakımı ve ayarları yaptırılmalıdır. Bu bakımlar içerisinde en sık ihtiyaç duyulanı ise kombi petek temizleme işlemidir. Bu işlem genelde kimyasal maddeler(ilaçlar) kullanılarak yapılmaktadır. Yine bu işlemi de servis çağırarak yaptırmanız hem hijyen açısından hem de güvenlik açısından daha uygun olacaktır. Çünkü özellikle uzun süre temizlenmemiş petekle oldukça pis olabiliyor. Bu işi makineler yardımıyla yapan çok ehliyetli servisler bulunmaktadır. Ayrıca bu tip servisler çağırıldığında tesisattaki diğer sorunları da kontrol ettirme şansınız olabilir. İsteğiniz dâhilinde yine bu sorunların çözümü için de hizmet verilebilmektedir.

Peteklerimi Temizletmezsem Ne Olur?

Öncelikle temizlenen peteklerin ve filtrelerin verime ve aile ekonomisine katkısı yadsınamaz bir gerçektir. Peteklerin içinde biriken çamur her şekilde sizin ısı kaybı yaşamanıza sebep olur. Bu sebeple eğer petek ve tesisat içerisinde dolanan su temiz olursa çok daha konforlu bir ısıtma hizmetini daha az gaz harcayarak sağlayabilirsiniz. Belli tıkanıklardan dolayı sıcaklı sadece belli bölgelerde birikir ve bu sebeple bazı bölgeler yeteri kadar ısınmaz. Bu temizlikler zamanında ve düzenli olarak yapıldığında kombiniz daha sessiz ve daha hızlı çalışmaya başlayacaktır.

Temizleme Zamanı Geldiğini Nasıl Anlarım?

Petekler ve diğer bütün tesisat aksamları için temizleme işlemi bir rutin haline getirilmelidir. Çünkü ne olursa olsun, kullanılan su nereden gelecek olursa olsun belli sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu sorunlar bazen çamur kaynaklı, bazen kireç kaynaklı, bazen de alg kaynaklı olabiliyor. Öncelikle genel konuşmak gerekirse en az 2, 3 yılda bir kombi petek temizleme yaptırılmalıdır. Fakat bu süre birçok etkene bağlıdır. Suyun temizliği, tesisat uzunluğu gibi örnekler verilebilir. Öte yandan zamanı geldiğinde bazı belirtiler ile temizlik yapılması gerektiğini anlayabilirsiniz. Öncelikle tıkanma veya tortulaşma başlamış bir kombide verim düşer. Bunu aynı şekilde kullanmanıza rağmen daha yüksek gelen faturalardan tespit edebilirsiniz. Aynı zamanda oluşan taş ve birikintiler tesisattan sesler gelmesine yol açabilir. Bazı bölgelerde ısı kaybı veya hiç ısınmama gibi sorunlar ile temizlik zamanı geldiği anlaşılabilir.

Efe Teknik

Bir telefon kadar yakınız =>> 0216 606 28 62 nolu telefon üzerinden bize ulaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara