Kombi Servisleri

Kombiler yüksek hayat standartlarında yaşayan bir millet için oldukça önemli cihazlardandır. Merkezi ısıtmadaki avantajları ve yüksek verim gibi avantajları sebebiyle de sıklıkla tercih edilmektedir. Aynı zamanda kombiler düzenli şekilde bakımı yapılması gerekmektedir. Bu bakımlar birçok açıdan önem taşımaktadır. Bu önemlerin başında ekonomik sebepler gelmektedir. Yapacağınızın bakımlar kombinizin aynı zaman diliminde harcayacağı enerjiyi ciddi manada azaltabileceği gibi daha konforlu bir kullanım da sunacaktır.

Kombi Hataları

Kombiler ve dijital aksamları ile kombi içerisinde oluşan aksilikler hakkında geribildirim verilebilir. Bu hata kodları bize çok önemli şeyler söylerler. Her markaya göre değişen kodlar bulunsa da ortak olan hata kodları da bulunmaktadır. Örneğin E10 hatası bütün markalarda ortak bir anlam ifade eder. Bu basınç sorunu anlamına gelmektedir. Bu hata kodunu aldığınızda basıncı kontrol etmeniz mantıklı olacaktır. Normal değerleri internet üzerinden bulabilirsiniz. Daha sonra istediğiniz yönde basıncı değiştirmek için doldurma ve boşalma vanalarını kullanabilirsiniz. Bu aşamada dikkatli hareket edilmelidir. Basıncı özellikle gereğinden fazla arttırmak sorunlara sebep olabilir. Eğer sorun giderilemeyecek gibi duruyorsa kombi servisleri hizmetinizde.

Sık Karşılaşılan Sorunlar

Kış aylarının kurtarıcısı olan kombiler çok sık sorun çıkartabilmektedir. Bunun birçok sebebi olabilir. Küçük bir oran fabrika hatası olanlar olsa da genelde sorunlar kullanıcı veya kurulum kaynaklıdır. Bu sebepten mutlaka uzman ekiplerce kurulmalı ve düzenli olarak kontrolleri yapılmalıdır. Bazı sorunlar kombi servisleri şikâyetlerine bakıldığında çok daha sık ortaya çıkıyor. Bu sorunlardan birinin kesin kaynağı tesisat sorunu olabilir. Kullanılan boruların düzgün bağlanmamış olması veya tesisat kaçakları büyük sorunlar doğurabilir. Bazen de borular çok sağlam olmasına rağmen basınç ayarları düzgün ayarlanmadığı için bazı sorunlar baş gösterebilmektedir. Örneğin ortalama 1,5 bar olması gereken basınç çok önemlidir. Bir su bardağı kadar dahi suyun sızıntı yapmasıyla düşen basınç dahi kombinizin hata vermesine sebep olacaktır. Bu ayarların da oldukça hassas ayarlanması gerekmektedir. En sık karşılaşılan hatalardan bir başkasının kaynağına bakıldığında ise kullanıcıların unutup gaz vanası kapalı halde kombiyi çalıştırmasından kaynaklandığını fark ediyoruz. Bu durumda kombi arıza moduna girer ve baştan ayarlama yapılması gerekir. Bu ayarlama için de mutlaka uzman bir servis çağırılmalıdır.

Efe Teknik

Bir telefon kadar yakınız =>> 0216 606 28 62 nolu telefon üzerinden bize ulaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara