Petek Temizleme

Kış aylarında olduğu kadar su ısıtma ihtiyacını karşılamak için yaz aylarında da devamlı olarak kullanılan kombilerin periyodik bakıma ihtiyaçları vardır. Bu konuda uzman ve tecrübeli kadro ile verilen kombi servisi hizmeti sayesinde kombilerin uzun dönemde arıza ve sorun çıkarma ihtimalinin önüne geçilmektedir. Kombi ve petek temizleme işlemini başlıca birkaç noktada önem teşkil etmektedir. Bu noktalardan ilki petek temizleme işlemi ile birlikte kalorifer petekleri aracılığıyla ısınan ev ve işyerlerindeki ısı verme potansiyelinin arttırılmasıdır. Nitekim bu sayede daha az doğalgaz kullanılarak daha fazla sıcaklık elde edilir. Hem ısınma hem de bütçenin düşürülmesi için oldukça önemlidir.

Isınma seviyesinin arttırmasının yanı sıra petek temizliği ile birlikte özellikle peteklerin ısı ile temas edilen noktalarında oluşan kireçlenme de ortadan kaldırılır ve bu şekilde kombi tesisatı temizleme işlemi de bir yandan gerçekleştirilmiş olur. Kireçten arınan kombi tesisatı aksamlarının zaman içerisinde işlevlerini kaybederek bozulma ihtimallerinin önüne geçilmektedir.

Kombi servis personellerimiz bu bakımdan sadece petek temizleme hizmetini gerçekleştirmeyi değil ayrıca kombinin kullanım ömrünün uzamasını da amaçlamaktadır.

Petek Temizleme Ne Kadar Süreyle Yapılmalıdır?

Kombi tesisatının bakımı, onarımı ve temizliği periyodik bir zaman dilimine ihtiyaç duyar. Bu şekilde tesisatta telafisi zor ve büyük sorunlar çıkmasını engellenmektedir. Aktif bir sorun olmadığı takdir de kombilerin temizliği ve bakımı ortalama olarak bir yıllık periyotlarla gerçekleştirilmesi en idealidir. Bu şekilde özellikle kombinin yoğun olarak çalıştığı kış aylarını art arda iki kere temizlenmeden geçirmemektedir.

Petek ve Tesisat Temizliği Nasıl Yapılır?

Kombi tesisatı ve petek temizleme hizmeti bu konuda tecrübeli ve uzman personeller tarafından gerçekleştirilmektedir. Edilen tecrübe doğrultusunda tesisat içinde temizlenmediği takdirde önemli sorunlar oluşturabilecek noktalar belirlenir ve peteklerin yanı sıra bu aksam ve bölümlerinde temizlik ve kontrolleri yapılmaktadır.

Petek temizliği için özel olarak kullanılan temizlik cihazlar, ısı ölçerler ve sıvılar ile birlikte kombi tesisat ve peteklerinin verimi arttırılması garantilenmektedir. Bu bakımdan ümraniye kombi servisi ve petek temizleme hizmetleri sonuçlarını aynı gün içerisinde göstermektedir.

Efe Teknik

Bir telefon kadar yakınız =>> 0216 606 28 62 nolu telefon üzerinden bize ulaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara