Klima Servisi

İstanbul klima servisi hizmeti ile birlikte ev ve işyerlerinde yaygın olarak kullanılan klima cihazlarının bakım, onarım, montaj ve sökme gibi bütün hizmetleri gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman ve tecrübeli personeller ile birlikte verilen klima servisi hizmeti sadece noktasal bazda klima sorunlarının çözümünde çalışmamaktadır. Bunun yanı sıra ayrıca oluşabilecek problemlerin önüne geçilmesi için çeşitli aksamlarının kontrol edilmesini de içermektedir. Özellikle yaz aylarında devamlı olarak kullanılan klimaların hem daha verimli bir şekilde çalışması hem de uzun süre dayanıklılığını koruması amacıyla periyodik olarak bakımlarının yapılması gerekmektedir.

Klima Bakımı Neden Önemlidir?

Klimalar yılın belli dönemlerinde farklı ayarlarda kullanılan cihazlardır. Bu bakımdan içerisindeki aksamlar kullanım şeklinin değişmesinden dolayı cihazın veriminde düşüklüğe neden olmaktadır. Ayrıca klimaların içindeki bazı kısımların mevsimsel olarak ayarlanması ve gaz basıncının gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu işlem sayesinde klima cihazlarının ısı transferinin gerçekleştiği bölümlerde oluşabilen hasar ve kirlenmeler temizlenir ve cihazın daha verimli çalışması sağlanmaktadır. Bu doğrultuda daha az güç ile daha çok verim sağlamasından dolayı elektrik kullanımında da belli bir oranda düşüş meydana gelecektir.

Ayrıca klima bakım hizmeti ile birlikte amacımız ileride oluşabilecek problemlerin önüne geçmek ve cihazın kullanım ömründe önemli bir artış sağlamaktır. Düzenli olarak bakımı yapılmayan klimaların kullanım ömürleri bakım yapılan klimalara kıyasla neredeyse yarı yarıya düşmektedir. Verimlilik oranları ise aynı doğrultuda azaldığı görülür. Bu bakımdan klimaların periyodik aralıklarla onarım ve bakım hizmetlerinin yapılması kullanım süresi ve verimi açısında azami bir önem oluşturmaktadır.

Klima Bakımı Hangi Sıklıkla Yapılmalıdır?

Farklı dönemlerde çeşitli ayarlarla kullanılan cihazlardan olan klimaların her mevsimsel geçişte basınç ayarının ve bakımının gerçekleşmesi gerekmektedir. Bu bakımdan klima bakımı hizmeti periyodik olarak yılda iki kere gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir.

Bakım hizmetinin yanı sıra oluşabilecek problem ve arızalarda da klima tamiri hizmeti verilmektedir. Garantili bir şekilde tamir edilen klimalarda gerekli olduğu takdirde arızalı parçalar tamamen orijinal yedek parçalar ile değiştirilmektedir. Her türlü marka ve modeldeki klimaların tamiri, bakımı ve benzeri hizmetleri bu konuda uzman ve tecrübeli personeller tarafından gerçekleştirilmektedir.

Efe Teknik

Bir telefon kadar yakınız =>> 0216 606 28 62 nolu telefon üzerinden bize ulaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara