Klima Bakımı

Özellikle yaz aylarında ev ve işyerlerinde ısı kontrolünü sağlamak amacıyla en çok kullanılan cihaz klimalardır. Sürekli olarak kullanılmasından dolayı klima bakımı periyodik olarak yapılması zorunludur. Hem klimanın uzun ömürlü bir şekilde kullanılması hem de temizlik ve insan sağlık açısından büyük bir önem teşkil eder. Periyodik olarak yapılan klima bakımı için en ideal aralık ise yılda iki kere olacak şekilde düzenlenmektedir. Bu konuda uzman ve tecrübeli personeller tarafından yapılan klima bakımı içerisinde birçok farklı noktanın ve cihaz parçasının kontrol edilmesi ve temizlenmesi evreleri bulunmaktadır.

Klima Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her periyodik klima bakımında klima servisi yetkilileri düzenli olarak belli bölgelerin bakımını ve temizliğini yapmaktadır. Bu bakımların klima içerisinde bulunan özel ısı deterjanı ve basınçlı havanın temizlenmesi yer almaktadır. Ardından klima çalışmasında önemli rolü olan basınç değerlerinin kontrol denetlenmesi yer alır. Temizlenecek olan diğer alanların başında ise tüm fan pervaneleri, drenaj tavası ve hattı yer alır.

Ayrıca klima içerisinde tüm giriş, aksam ve soketlerin tek tek kontrolü yapılmaktadır. İçerisinde yer alan gaz şarjı ve benzeri göstergeleri denetlenmektedir. Bunun yanı sıra klimanın günlük kullanımı sağlayan kumanda ve kontrollerin göstergeleri ve düzenli çalışmaları da denetlenmektedir.

Uzun yılların verdiği tecrübe ile birlikte klima tamiri, bakımı, montajı ve sökülmesi gibi bütün evreleri belli standartlara oturtularak her hizmette yüksek verim amaçlanmaktadır.

Klima Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok elektronik cihaz gibi klima kullanımında dikkat edilmesi gerekenler bulunmaktadır. Öncelikle klima kullanımı sırasında ilk dikkat edilecek husus derecelerin çok sıcak ve çok soğuk olarak ayarlanmamasıdır. Bu hem klimanın gereğinden fazla çalışmasına hem de insan sağlığının kötü etkilenmesine sebebiyet vermektedir. Bu konuda ideal olan ortalama bir sıcaklık değerinin düzenli olarak var tutulmasıdır. Ayrıca devamlı olarak farklı alanlarda yer değişimi söz konusu olduğunda ise odalar arasındaki farkın da 7 dereceden fazla olmamasıdır. Klima kullanımı büyük bir kolaylık sağlasa da özellikle ısı değerlerine dikkat edilmesi sağlık açısından çok önemlidir.

Efe Teknik

Bir telefon kadar yakınız =>> 0216 606 28 62 nolu telefon üzerinden bize ulaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara