Petek Temizleme Makinesi

Bilindiği gibi petekler ve kombiler düzenli bakımı yapılması gereken eşyalardır. Yapılması gereken, bilhassa evde kendi başınıza dahi yapabileceğiniz bakım süreçleri de bulunmaktadır. Bunların başında petek ve tesisat temizlemedir. Kirlenen veya eskiyen petekler ve kombi tesisatları çeşitli sorunlara sebep olabilir. Sebep her ne olursa olsun uzun vadede hayatınızı dahi tehdit edebilir. Örneğin kombiniz gayet muhteşem çalışıyorken bir türlü ısınamıyorsanız veya eskisi kadar verim alamıyorsanız bu tesisatınızı ya da peteğin tıkandığı anlamına gelebilir.

Petek Temizleme Makinesi Nedir?

Petek temizlemek için kullanılan makinelerin farklı çeşitleri vardır. Bunlar çeşitli basınç özelliklerine göre her biri farklı özelliklere ve buna göre fiyatlara sahiptir. Bunun için hangisine ihtiyacınız olduğunu iyi belirlemelisiniz. İhtiyacınız olmayan bir modele fazladan para vermek ve ya işinizi tam anlamıyla göremeyecek bir makine almanın bir mantığı yoktur. Petek temizleme makinesi çalışma mantığına gelecek olursak, biriken kirleri basınçlı bir şekilde sıvıyı ittirerek açmayı planlayan makineler olduğunu görürüz. Burada kullanılacak basınç miktarı modeli belirleyen ana etkendir. Bu basınç değerinin belirlenmesinde tesisat uzunluğu ana etkendir. Villa gibi büyük ve merkezi ısıtma sistemlerinde doğal olarak daha basınçlı makineler kullanılmaktadır.

Çift Yönlü Temizlik Yapabilen Makine

Çift yönlü temizlik yapabilen makineler adı üzerinde her iki yönden de sıvı basabilen makineler anlamına gelmektedir. Makinenin gidiş ve dönüş hortumlarını bağladığınızda sağladığı su akımı aynı şekilde ters yönde de sağlanabilmektedir. Yapmanız gereken sadece makine üzerinde bulunan vanayı çevirmektir. Bu sayede çift yönlü basınç sağladığınız için girinti çıkıntılarda tortular oluşması ve kirlerin yapışması önlenir. Aslında aynı işlemi tek yönlü cihazlarla da yapabilirsiniz. Bunun için hortumları öncekinin tersi olacak şekilde bağlamanız yeterli olacaktır. Petek temizleme makinesi bu tip küçük gözüken ama biriktiğinde büyük sıkıntılar ortaya çıkaran pislik, kireç gibi materyallerin birikmesini engelleme konusunda oldukça başarılıdır. Fakat yine de tek sorun bu değildir. Petek temizliği ne kadar önemli olsa ve arıza sayısını azaltsa da başka sorunlar yine de ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi durumlarda uzman bir ekip çağırıp ayarlarınızı da kontrol ettirmenizi tavsiye ediyoruz.

Efe Teknik

Bir telefon kadar yakınız =>> 0216 606 28 62 nolu telefon üzerinden bize ulaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara