Kombi Bakım Servisi

 1.1- Kombi Temizleme?

Uzun yıllar kullanılan kombilerin temizlenmeye ihtiyacı vardır. Bazı çevreler tarafından kombi temizliğine lüzum yoktur gibi cümleler çıkmakta. Ancak işin aslı böyle değildir. Bu tür asılsız iddialara itibar etmemeniz de fayda var. Kombi bakım servisi alanında bizim gibi yılların firmalarını tercih ediniz.

Bu tür temizlik işleminde önemli olan petek değil tesisatın temizliğidir. Çünkü pek peteğin kirlendiği görülmemiştir. Asıl kirlenen kombinin kendisi ve tesisatıdır. Çamur, kireç, çeper gibi pislik türevleri genellikle borular içerisinde yer alır. Bilinmesi gereken bir kanı vardır ki , bakırdan oluşan boruların temizliğine gerek yoktur. Çünkü bakır borular pisliği tutmaz. Ekibimiz tarafından bu zamana kadar temizliği bakır borulardan hiç pislik gelmemiştir.

Peteklerin koruması aşamasında içinde bir yağ vardır. Bu yağın çıkması peteğe zarar verecektir. Bu nedenle ekibimiz temizlik sırasında bu konuya öncelik vererek bu yağın petek dışına çıkmaması sağlanır. Bu söylediklerimiz yılların tecrübesi ve deneyimine bağlı olarak yazılmaktadır. Diğer bilinen bir yanlışlardan biri ise peteklerin yerinden çıkarılması. Profesyonel bir petek temizleme ekibi bunun yanlış olduğunu bilir ve peteği çıkarmadan bu işlemi gerçekleştirir. Peteğin çıkarılmamasının nedeni ise , peteğin çıkarıldıktan sonra çürüyeceği gerçeğidir.

1.2- Süreç Nasıl İşler?

  • Uzman teknik servisimiz kombi, petek, vanalar gibi mühim olan yerlere ilk kontrolleri yapar.
  • Kontroller sonrası makine için uygun bir alan belirlenir ve makinenin tesisata montesi yapılır.
  • Bu işlemin etrafı kirletmeyeceğinin garantisini veriyoruz.
  • Gider için wc tercih edilir ve atıklar oradan gönderilir.

Bu süreç sırasında ekibimiz tarafından çift taraflı makineler kullanılır. Kombi bakım servisleri  olarak iki aşamada bitirmekteyiz.

  • Tesisat ve boru sistemleri çift taraflı temizlenir.
  • Son işlem olarak ise pek kirlenmeyen kalorifer petekleri temizlenir.

Tüm bu süreçler basit gibi gözükse de her kombiye farklı ekipmanlar ve araç gerekir. Kombinize ait uygun makineyi yılların deneyimine sahip olan uzmanlarımız kısa sürede tespit eder.

Temizlik süreci yaklaşık 1–2 saat sürmektedir. Temizlik sonrası atıkları wc attığımızı söylemiştik bunun için yaklaşık 15 metre atık hortumu kullanmaktayız. Kombi bakım servisi işinde iddamızın olduğu sizlere temmeni ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara